• ساعت : ۱۷:۳۷:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ 
  • کد خبر : ۱۹۳۵
بازگشت یك هواپیمای دیگر به ناوگان فعال هواپیمایی آتا

مديرعامل و نايب‌رئيس هيات مديره شرکت هواپیمایی آتا گفت: یک فروند هواپیمای بوئینگ «ام دی ۸۳» ديگر پس از تامين قطعات و گذراندن تعميرات سنگين 2 ماهه در آشيانه مهندسی و تعميراتی شهريار تبريز، با رجیستر EP-TAM به ناوگان فعال هواپیمایی این شرکت بازگشت.
مهدی فتحی روز شنبه به زمین‌گیر بودن حدود یکساله این هواپیما اشاره کرد و افزود: با تلاش شبانه‌روزی مهندسان توانمند شركت هواپیمایی آتا، پرواز آزمایشی این هواپیما پس از انجام C-Check سنگین در آشیانه شهريار با موفقیت انجام شد و این شركت بيشترين ناوگان فعال هواپيمای MD را به خود اختصاص داد.
وی با اشاره به اینکه طی ماه گذشته نیز یک فروند هواپیمای «ام دی ۸۳» با رجیستر EP-TAP به ناوگان فعال هواپیمایی آتا بازگشته بود، بیان کرد: این اقدام جهادی با توجه به تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه علیه کشورمان و وجود مشکلات عدیده در تامین قطعات هواپیمایی، کاری کم‌نظیر و ارزشمند محسوب می‌شود.
وی اضافه کرد: این شرکت در سایه انسجام و اتحاد هرچه بيشتر در كليه واحدهای عملياتی، فنی، مهندسی و بازرگانی، شاهد رشد حدود ٣٠٠ درصدی در پروازهای روزانه و افزايش ٦ فروندی هواپیماهای فعال خود طی سه ماهه پایانی سال ۹۹ و آغاز سال جاری بوده است.
به گفته وی توسعه ناوگان فعال هوایی،  تجهيز هرچه بيشتر آشيانه فنی مهندسی شهريار، احداث شعبه‌های تعميراتی مرتبط با هدف اهتمام به استقلال و خودكفايی ملی و اصل مشتری‌‌مداری، ارتقای سطح کیفی خدمات و استانداردسازی در حوزه حمل و نقل هوایی از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت هواپیمایی آتا بوده و از این رو بهسازی ناوگان فعلی از اولویت‌های آن است.
«فتحی» همچنین از تلاش شبانه‌روزی تمامی واحدها در حوزه‌های عملياتي و مهندسی و بازرگانی شركت قدردانی و از حمايت‌های تمامی سازمان‌ها و ارگا‌ن‌ها مرتبط در حوزه هوانوردی سپاسگزاری کرد.
شركت هواپيمائی آتا در سال 1387 تاسيس و فعاليت رسمی و پروازی خود را مصادف با جشن‌های ايام‌الله دهه فجر سال 1388 آغاز کرد.

امتیاز :  ۴.۰۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

    V5.6.6.0